Co v Itálii navštívit

K návštěvě láká věčné město Řím kde můžete navštívit především Koloseum, Forum Romanum, Senát, Titův oblouk, Trajánův sloup, Kapitol, Fontanu di Trevi nebo světoznámé španělské schody. To je jen pár trumfů italského Říma. Hned za jeho humny na Vás čekají další turistické skvosty jako je například antické městečko Tivoli na pahorku Monte Ripoli a Hadriánova vila. Udělejte si výlet také do nedaleké Ostie, kde se můžete vykoupat na římských plážích. Ostie je navíc slavný antický přístav.

Benátky a další cíle

Klasickým turistickým cílem jsou také elegantní Benátky. Dopřejte si plavbu lodí romantickými benátskými kanály až ke chrámu sv. Marka. Navštivte Dóžecí palác a Campanile. V blízkosti Benátek najdete další zajímavé možnosti. Za Vaši pozornost určitě stojí severoitalská Padova nebo letovisko Lido di Jesolo se známými plážemi. Kdo by neznal město milenců Veronu. Ve Veroně najdete také oblíbenou operu.

To nejlepší z Itálie

K dalším zajímavým výletům po Itálii patří především nevšední krajina Toskánska s městem Florencie. Milovníci moře se vydají až na jih do Kalábrie nebo na poloostrov Gargano. Neapol Vás zase překvapí svým „mafiánským“ ruchem a rychlým životem. Italské ostrovy Sardinie a Sicílie jsou ideální pro letní dovolenou. Překrásné pláže najdete na „Napoleonově“ ostrově Elba. Za jednodenní výlet stojí maličký ostrov Capri. Na Ischii se zase léčí bolavé klouby díky místní termální vodě. Jestliže máte rádi křišťálově čistá jezera, pak je severoitalské Lago di Garda jako stvořené pro Vás. V zimě jsou v kurzu italské Dolomity s moderními lyžařskými centry. Vyberte si své místo v Itálii, kde strávíte nezapomenutelnou dovolenou.

Dovolená Itálie

Mapa

 

www.italielevne.cz

Spravuje mzstudio.cz | Zásady ochrany osobních údajů