Před cestou

Itálie je zemí Evropské unie. K vycestování vám postačí platný cestovní pas nebo občanský průkaz. Řidiči potřebují národní řidičský průkaz. Platí zákaz dovozu pohonných hmot v kanystrech. Úředním jazykem je italština. V turistických letoviscích se domluvíte také anglicky, německy a francouzsky.

V červnu a září jsou ceny ubytování přijatelnější, červenec je nejteplejší a srpen pro dovolenou nedoporučujeme, protože Italové mají hromadné dovolené a všechno je předražené. Pokud máte malé děti je Itálie ideální dovolená. Mǔžete s nima kamkoliv a i v pozdních nočních hodinách potkáváte lidi s kočárkem a nikomu to nepřipadá divné jako v Čechách.

Pro ubytování mǔžete vybrat hotel, který je většinou s polopenzí, penzion a nebo si pronajmout apartmán, kde máte i kuchyň a dvě nebo tři ložnice. Nepodceňujte stravování, večeře v restauraci pro dva nestojí méně jak 50 eur a oběd (panino - sendvič+pití) 20 eur. Apartmány jsou kompletně vybaveny i nádobím, tak není problém občas obědvat doma.

Jako oblast pro pobyt nedoporučujeme východní pobřeží jako třeba Caorle,atd...), ale jih, ostrovy nebo západní pobřeží (Costa Azzura). Jih a ostrovy nejlépe letecky, západní pobřeží se dá i autem. Od nás je to cca 1300 až 1500 km. Doporučit můžeme Loano, Rapallo, Portofino (okolí Janova), Diamante, Cirella a Sapri (jih - Calábrie), Sicílie, Sardýnie a Elba.

Itálie je poměrně bezpečná země, ale kapsáři jsou i zde, proto si na osobní věci dávejte pozor především v kempech, na ulici a v hotelu. Před cestou nezapomeňte uzavřít cestovní pojištění. Lékařská péče má zde standardní úroveň. Je nutné počítat s placením ošetření na místě, pojišťovna vám vše proplatí po návratu. Měna používaná na území Itálie jsou eura. Z důvodu zpřísnění daňových předpisů si od všeho co zde zakoupíte, schovávejte pokladní stvrzenky pro případ kontroly finanční policie.

Dovolená Itálie

Mapa

 

www.italielevne.cz

Spravuje mzstudio.cz | Zásady ochrany osobních údajů